Хоробрі серця мають битися!

Проект «Хоробрі серця мають битися!»

«Фонд оборони країни» розпочинає новий проект «Хоробрі серця мають битися!» Важливо зібрати кошти для того, аби придбати 50 тис. аптечок для українських бійців. Одна коштує – $80. Кожна аптечка укомплектована за стандартами НАТО. Вони містить все, щоб надати якісну першу медичну допомогу в умовах бойових дій.

Що має бути в аптечці, укомплектованій за стандартами НАТО?

1) Сеlox rapid (гемостатик, котрий швидко зупиняє кровотечу). Целокс здатний зупинити  смертельну кровотечу зі стегнової артерії  за 3 хвилини (людина при артеріальній кровотечі з великої артерії (пахової, стегнової або сонної) може втратити усю кров і померти за лічені хвилини), а дрібну кровотечу — Целокс зупиняє за кілька секунд.

2) Ізраїльський бандаж — компресійний бинт швидкої допомоги у вакуумній упаковці. Входить до стандартного набору аптечки  американського військовика.

3) Кровозупинний сat-турнікет — його можна накласти й затянути однією рукой. Він ефективніше, ніж джгут Есмарха радянського зразка та менш травматичний для судин та нервів.

4) Пілл-бокс (Склад: Мелоксікам 15 мг (протизапальний препарат), Левофлоксацін 500 мг (антибактеріальний препарат), Парацетамол 1000 мг (проти лихоманки). Пілл-бокс боєць випиває одразу після поранення (всі три препарати) й чекає, коли його доправлять до госпіталю.

5) Очні краплі Софродекс (можна закапувати й у вуха).

6) Ковдра (плівка, котра довго тримає тепло).

7) Рукавиці.

8) Стерильні серветки.

9) Бинт звичайний і бинт стерильний.

10) Презерватив (у разі потреби у ньому можна зберігати речі або препарати, котрі бояться вологи).

11) Засоби гігієни (тампони кладуть в кульовий отвір, тампонують поранення, прокладки — у берци, щоб в екстремальних умовах захистити ноги від вологи).

12) Пластир Hyfin (використовують при пневмотораксі — скупченні повітря або газів у плевральній порожнині, воно виникає при травмуванні грудної клітини).

13) Серветки при опіках.

У рамках проекту «Хоробрі серця мають битися!» для українських бійців будуть проводитися курси з тактичної медицини за стандартами НАТО.

Без курсів аптечка — це просто сумка з медикаментами. Бійці не вміють користуватися турнікетом, бандажем, пластирем Хайфін, не розуміють, що таке Целокс тощо.

Вони не навчені елементарним речам, як надавати першу медичну допомогу собі та товаришам. Тому наразі помирає 60% поранених, багато ампутацій кінцівок та як наслідок випадків інвалідності.

Курси з тактичної медицини за підтримки «Фонду оборони країни» вже почали проводити сертифіковані тренери.

Проект «Хоробрі серця мають битися!» підтримав відомий режисер та актор, автор культового фільму «Хайтарма» Ахтем Сейтаблаєв. Він був ведучим телевізійного проекту «Хоробрі серця», котрий виходив на телеканалі 1+1.

Axtem_A4_0217-1