Виплати родинам загиблих під час АТО розпочнуться одразу після затвердження Положення про виплату благодійної допомоги

Виплати родинам загиблих під час АТО розпочнуться одразу після затвердження Положення про виплату благодійної допомоги

Наразі Фонд допомоги захисникам України, що створений на Дніпропетровщині за ініціативи Ігоря Коломойського, веде активну роботу з відпрацювання механізму виплати коштів загиблим під час антитерористичної операції. Лише після затвердження Положення про виплату благодійної допомоги кошти родинам загиблих можуть бути сплачені. Під час щотижневої прес-конференції в облдержадміністрації заступник губернатора Борис Філатов закликав громадськість взяти участь у відпрацюванні цього алгоритму.

«Ми закликаємо громадськість взяти максимальну участь у розробленні Положення про виплату благодійної допомоги, щоб робота Фонду була максимально відкритою і прозорою. Ми хочемо, в тому числі і на сайті Фонду, що наразі розроблюється, відкрити громадську дискусію про те, в якому вигляді надавати допомогу. Я розумію, що універсальних рецептів не існує, але ми повинні виробити з громадськістю якийсь алгоритм і методологію для того, щоб не було безпідставних звинувачень або можливих зловживань», – зазначив Борис Філатов.
Він також наголосив, що наразі Фондом ведуться переговори з відомими людьми, що мають відношення до надання благодійної допомоги, для того, щоб відпрацювати механізм видачі коштів.
Наразі вже працює Гаряча лінія Фонду: 0800 501 004, а також електронна пошта: fond.dop@gmail.com, які приймають заявки від постраждалих та родин загиблих на виплати, а також громадські пропозиції щодо механізму виплати коштів. Також Фондом ведеться робота з внесення змін до податкового кодексу України, щоб вид допомоги родинам загиблих під час збройних конфліктів і бойових дій не оподатковувався.
Борис Філатов додав, що було прийнято рішення розширити завдання Фонду, тому він був перейменований з Фонду з надання допомоги жертвам антитерористичної операції на Фонд допомоги захисникам України.
«Антитерористична операція закінчиться, і враховуючи сьогоднішню ситуацію, досить скоро закінчиться. Тому не хотілося б, щоб дії Фонду були звуженими. Ми розширюємо його діяльність та смислове навантаження, щоб Фонд і далі жив своїм життям. Наша країна і далі потребуватиме сильних спецслужб, сильної армії, і ми не повинні жодного захисника Вітчизни залишити без допомоги та підтримки. Фонд буде функціонувати і після завершення АТО», – зазначив Борис Філатов.
Завдання створеного Фонду – об’єднати бізнесменів України для вирішення важливих державних завдань, а найголовніше – зміцнити явну єдність Сходу і Заходу. Фонд, як раніше заявлялося, надаватиме допомогу сім’ям загиблих воїнів в межах 1 млн грн і братиме максимальну участь у фінансуванні лікування поранених бійців СБУ, МВС і української армії.
«Фонд буде всеукраїнським. Ми будемо звертатися до всіх великих бізнесменів. Наразі ведуться горизонтальні переговори з підприємцями. Проте ми готові і відкриті до будь-якої допомоги. Фонд повинен стати народним і не важливо хто скільки внесе коштів – мільйон чи 5 грн», – зазначив Борис Філатов.
Довідково:
Фонд знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ вул. Комсомольська, 58. Очолює Фонд Кривошеєва Тетяна. Телефон Гарячої лінії: 0800 501 004. Електронна пошта: fond.dop@gmail.com.