ЯК СТАНУ НА НОГИ — ВІДРАЗУ В АТО

ЯК СТАНУ НА НОГИ — ВІДРАЗУ В АТО

Солдат Григорій Модін під час обстрілу російських терористів отримав складне поранення. Одразу три ворожі кулі влучили хлопцю в ногу. Як наслідок він вже п’ятий місяць не встає з лікарняного ліжка. Втім військовослужбовець запевняє, що складна травма не зламала його бойовий дух. Боєць переймається, що не може зараз нести службу на Донбасі поряд з бойовими побратимами.

Григорій ріс без батька. Але мати докладала усіх зусиль, щоб гідно виховати сина, вклала у нього всю душу, прищепила йому любов до всього українського, відчуття відповідальності перед Батьківщиною.

Тож коли торік пролунали перші постріли на Донбасі, а по землі полилась кров українських вояків, він твердо вирішив, що захищатиме свою країну.

— Я зовсім не мав військового досвіду. І в армії теж не служив, — розповідає Григорій. — Але я усвідомлював, що маю бути там, у найгарячіших точках Сходу. Тому, не чекаючи повістки, я та ще кілька моїх друзів-земляків самі прийшли до військкомату.

Чотири місяці відслужив солдат на Донбасі. Передислокація, раптові бої, обстріли, цілодобова варта на блокпостах у будь-яку погоду.

…Зранку 31 серпня 2014 року під Артемівськом підрозділ Григорія потрапив під шквальний вогонь супротивника. Тоді наші бійці не розгубилися та миттєво дали відсіч російським найманцям. На жаль, під час бою одразу три ворожі кулі влучили в ногу Григорія Модіна. «Поранило!» — це перше, що тоді встиг збагнути солдат. А вже через секунду нестерпний біль кинув його на землю. На мить від больового шоку чоловіка осліпило та оглушило. Розплющивши очі, побачив схвильованих товаришів по службі, які схилились над ним.

— Пам’ятаю один солдат монотонно та злякано повторював: «Гришо, ти тільки не непритомній», а я йому: «То хіба я в армію пішов, щоб непритомніти?!» — посміхаючись, згадує боєць.

Пораненого військовослужбовця доправили до Артемівського госпіталю. Лікарі зробили усе необхідне, щоб врятувати ногу солдату. Довгий час в нозі Григорія знаходився спеціальний апарат для зростання роздробленої кістки. А коли його зняли, з огляду на складність поранення чоловіка доправили доліковуватись у Головний військово-медичний клінічний центр «ГВКГ» МО України.

Зараз військовика готують до ще однієї операції. Хлопець сподівається на повне одужання. Бо вже вирішив: щойно стане на ноги — відразу в АТО!

Оксана МАРЧУК,

«Народна армія»