Як зенітник з 25-ки Іван Колонтай прикривав «крилатих піхотинців»

Як зенітник з 25-ки Іван Колонтай прикривав «крилатих піхотинців»

– Нашим завданням була вогнева підтримка десантних підрозділів та інших сил АТО. Для мобільності ми встановлювали ЗУшки на вантажні автомобілі та бронетехніку, звідки вели вогонь по противнику. Звичайно, що для таких завдань ідеальним варіантом були б самохідні зенітні установки «Шилка», проте їх у нас, на жаль, не було, – розповідає майор Іван Колонтай.

Складним випробуванням для зенітників стало захоплення блокпостів терористів під Красним Лиманом та жорсткі бої за міста Ямпіль та Закотне влітку минулого року.

Перед штурмом Ямполя над позицією дніпропетровських десантників кружляв ворожий безпілотник…

– Знесеш? – запитав Івана начальник штабу – перший заступник командира бригади полковник Артем Лучніков.

– Зараз, – відповів Іван, сідаючи за зенітну установку…

За мить вдарила коротка черга 23-х міліметрових боєприпасів, безпілотник терористів впав на землю. Десантні підрозділи пішли на штурм. Машини із зенітками на борту, прикриваючи штурмові групи «крилатих піхотинців», гатили по позиціях терористів.

– У тому бою бойовики зазнали чималих втрат, – розповідає майор Колонтай. – На жаль, ворожий гранатометник підбив наш КАМАЗ, кілька наших зенітників загинули…

Водій одного із «Уралів» отримав контузію та забій грудної клітини. Під сильним обстрілом Іван сам сів за кермо автівки і рушив вперед, даючи змогу вогневим розрахункам змінювати кут стрільби та вести прицільний вогонь по укріпленнях бойовиків.

Після зачищення Ямполя десантники зайшли до Кривої Луки. Поблизу був міст, на якому українські воїни обладнали блокпост. Протягом кількох днів його постійно обстрілювала ворожа снайперська група. Один із офіцерів на блокпосту попросив зенітників розібратися з ними. Щойно снайпери вкотре почали обстрілювати об’єкт, Іван Колонтай сів за зенітку та вдарив чергою по «зеленці»… Розвідувальний підрозділ негайно перевірив лісосмугу, де знайшов знищених зенітним вогнем ворожих снайперів.

Пізніше зенітники з 25-ки брали участь у боях під Дебальцевим та Шахтарськом. В одному із бойових зіткнень тоді ще капітан Іван Колонтай отримав контузію та поранення, тож був змушений лікуватися в одному із військових госпіталів. Після одужання та повернення до строю отримав приємну звістку, що йому достроково присвоєно військове звання «майор».

капітан Валентин ШЕВЧЕНКО,
Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України у м. Дніпропетровськ