Юрію Коваленку присвоєно звання Герой України (посмертно)

Юрію Коваленку присвоєно звання Герой України (посмертно)

— У бойових сутичках підполковник Коваленко ніколи не ховався за спини солдатів, завжди йшов у бій першим. Він особисто знищив біля п’ятнадцяти озброєних до зубів терористів, — згадують його бойові товариші.

За багато років бойової служби в лавах 3-го окремого полку спеціального призначення він став справжнім професіоналом та талановитим командиром. Вимагав від бійців досконало оволодівати всіма видами зброї та бойової техніки, вивчати тактику, опановувати рукопашний бій, а також навчав підлеглих науці виживання в екстремальних умовах та решті хитрощів військового мистецтва, вкрай необхідних спецпризначенцю на війні.

Вже після першого бойового зіткнення із терористами в зоні АТО бійці підійшли до нього і сказали: «Спасибі, командире, що в мирний час ви ганяли нас до сьомого поту. Чи могли ми уявити, що ви реально готували нас до справжньої війни…»

Народився Юрій Коваленко в місті Бершадь на Вінниччині в родині офіцера-підводника. Після випуску з Одеського інституту Сухопутних військ молодий лейтенант потрапив на Дніпропетровщину до лав одного із полків 93-ї мотострілецької дивізії. Згодом військова доля закинула Юрія на Кіровоградщину, де він пройшов шлях від командира групи до заступника командира загону спеціального призначення.

— Він завжди був надійним та порядним, — згадує його колишній командир роти Одеського інституту Сухопутних військ майор Олег Семенчук, який нині проходить службу в Кіровоградському гарнізоні. —Я пишаюсь своїм колишнім підлеглим і мені дуже приємно, що він став справжнім бойовим командиром, однак війна забирає найкращих…

В одному із запеклих боїв розвідувальний підрозділ потрапив під шалений мінометний обстріл терористів, під час якого підполковник Юрій Коваленко загинув від важких поранень.

За виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі, заступнику командира загону спеціального призначення підполковнику Юрію Коваленку присвоєно звання Герой України (посмертно).

Капітан Валентин ШЕВЧЕНКО,

Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України у м. Дніпропетрвоськ