Пересувна казарма
Пересувна казарма – унікальна розробка «Фонду оборони країни» і компанії NewArk для української армії.
Конструкція представляє собою мобільний трансформований модуль, що дозволяє українським військовим швидко розгортати комфортабельні польові бази безпосередньо у зоні бойових дій.
При розробці цього проекту були враховані вимоги приписів штабів армій НАТО, а також актуальні потреби сучасної української армії. А саме: зменшення витрат на тилове забезпечення військових; переведення військових підрозділів до режиму мобільного базування, що зможе істотно підвищити боєготовність армії; покращення умов розміщення підрозділів; розробка стратегії довгострокового планування військових операцій; побудова єдиної структури тилового забезпечення армії в цілому.
Мобільні трансформовані модулі можуть виступати базою для цілого ряду об’єктів: штабних приміщень, польових шпиталів, складів озброєння тощо. При транспортуванні модуль представляє собою стандартний 40-футовий контейнер, площина якого при розгортанні, яке навіть у польових умовах займає від 60 до 90 хв., збільшується до 65-80 м².
Модуль забезпечує комфортні умови проживання при температурі від -40 до +40 ̊С, він може функціонувати цілком автономно, оскільки оснащений системами водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції тощо, або може бути підключеним до існуючих мереж. Конструкція дозволяє перевозити все необхідне обладнання всередині модуля, що зменшує витрати на транспортування.
Виробництво модуля здійснюється за принципами серійної зборки літака чи корабля, що дозволяє сьогодні випускати на існуючих виробничих потужностях, зокрема «Південного машинобудівного заводу», до 5 модулів за добу, з перспективою збільшення виробництва до 100 одиниць за добу. За попередніми оцінками, середня потреба основних типів сухопутних військ складає близько 4,3 м² площини мобільного приміщення на 1 військовослужбовця або один мобільний блок на 15 людей. Для створення всієї мобільної інфраструктури контингенту у 150 тис. людей треба близько 10 тис. модулів, що при вказаних темпах виробництва дозволить вирішити проблему побудови системи тилового забезпечення армії фактично протягом року.