Звіт

“Фонд оборони країни” був створений у перші дні війни, 5 травня 2014 року, в Дніпропетровську для забезпечення потреб добровольчих батальйонів  України.

 Одним з основних статутних завдань “Фонду” є сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.

 Основними напрямками діяльності є матеріально-технічне забезпечення військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії, Міністерства оборони, Прикордонної служби, підрозділів Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, військових та цивільних шпиталів. Важливим напрямком роботи «Фонду» є організація закритого радіозв’язку і відеоспостереження в зоні АТО та районах, прилеглих до неї.

За рік діяльності “Фонд оборони країни” надав допомогу таким силовим підрозділам і медичним закладам:

– Батальйони, полки та структурні підрозділи Міністерства внутрішніх справ, зокрема Головне Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Дніпропетровській та Донецькій областях, в тому числі добровольчий батальйон “Дніпро-1”

– Управління Служби Безпеки України в Дніпропетровській та Донецькій обл.

– Військова прокуратура Дніпропетровського гарнізону

– Обласне управління Державної Служби  з Надзвичайних Ситуацій України в Дніпропетровській обл.

– Громадська Організація “Офіцерській корпус”

– Державна спеціальна служба транспорту

– Добровольчий Український Корпус “Правий сектор”

– Підрозділи повітряно-десантних  сил України. Зокрема 25-а окрема   Дніпропетровська   повітряно-десантна бригада

– Підрозділи військово-морських сил України

– Підрозділи групи військ Оперативного Командування  “Схід” (19,  20,  39,  40,  43,  54, 57, 130 батальйони, 93, 74 та 17 бригади

– Оперативного Командування «Південь», Оперативного Командування «Захід»

– Підрозділи Національної Гвардії України

– підрозділи Прикордонної служби України

– Громадська організація «Всеукраїнська організація «Гідність і воля»

– Військова комендатура м. Курахове

– Служба зовнішньої розвідки України

– Дніпропетровський обласний військовий комісаріат

– Всеукраїнська громадська організація «Союз «Народна Пам’ять»

– Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін

– Благодійна організація «Благодійний фонд по сприянню робітникам міліції та членам їх сімей «Правозахист»

– Благодійний фонд «Допомога Дніпра»

– Дніпропетровський опіковий центр

– Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 2

– Дніпропетровська  обласна   клінічна   лікарня   імені І. І. Мечникова

– Дніпропетровська  міська клінічна лікарня №6

– Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 16

– Дніпропетровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги

– Тельманівський центр державної медико-санітарної допомоги (Донецька обл.)

– Курахівська міська лікарня

– Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова

– Дніпропетровський спеціалізований клінічний центр матері та дитини ім. проф. М. Ф. Руднєва

– Дніпропетровська обласна станція переливання крові

Протягом року існування “Фонд оборони країни” отримав близько 200 Заявок щодо матеріально-технічної допомоги.

Проекти “Фонду”  по напрямку  «Закритий зв’язок»:

 Забезпечення бійців ЗСУ, добровольчих підрозділів, силових структур, сучасними, захищеними засобами зв’язку – один  з  важливих  напрямків  роботи  “Фонду оборони країни”.  На базі фонду створено Окремий підрозділ спецзв’язку (ОПСЗ) .

Основні завдання підрозділу:

– Надання послуг захищеного  стільникового зв’язку стандарту CDMA з додатковим  криптуванням, на базі обладнання компанії “Телесистеми України” (PeopleNet), забезпечення необхідною кількістю терміналів, підключення до мережі, адміністрування.

– Розгортання у зоні АТО та на суміжних територіях мережі стаціонарних та рухомих ретрансляторів стандарту DigitalMobileRadio (DMR), що дозволяє використовувати всі можливості цифрового зв’язку: шифрування,    контроль     розташування    терміналів (радіостанцій) та фіксацію всієї інформації, надає оперативний зв’язок від керівництва до рядового бійця.

– Забезпечення командного складу та рядових бійців стаціонарними та портативними радіостанціями.

– Інтегрування сучасних цифрових засобів зв’язку з існуючими системами, що використовуються у задіяній в АТО військовій техніці.

– Розробка та розгортання системи відеоспостереження і контролю блокпостів, об’єднання та обробка інформації на базі загального командного центру.

Протягом року захищеним зв’язком стандарту CDMA забезпечено понад 5000 абонентів: Збройні Сили України  (3500), Національна Гвардія України (500), МВС України (300), Прикордонна Служба України (300), МНС України (150), СБУ (100), волонтери, громадські організації (500).

Загальний обсяг послуг проекту – понад 6000 год. зв’язку, понад 1,5 млн Мб інформації.

Мобільний комплекс передачі даних (ЦЖБ-2М)

Мета проекту:  створення універсальної мережі передачі даних в будь-якому місці як в зоні бойових дій, так і на мирних територіях. В цій мережі можливе використання всіх доступних стандартів та каналів передачі даних та радіозв’язку. Комплекс швидкого розгортання  може працювати в автономному режимі і не потребує адміністрування та обслуговування. На комплексі встановлені елементи відеоспостереження для контролю території та забезпечення безпеки.

Командний центр військ ОК “СХІД” (“Південь”)

Спільний   проект   БО   “Фонд   оборони   країни”  та ОК  “Схід”  (“Південь”).

Мета проекту:  побудова системи оперативного керування підрозділами ЗСУ з використанням  сучасних інформаційних технологій та процедур на базі ОК “Схід” (“Південь”). Система передбачає оптимізацію процесів обробки інформації, автоматизацію процесу аналізу та прийняття рішень, візуалізацію вхідної інформації.

Запуск системи: лютий 2015 р.

Система відеоспостереження та  передачі даних на блок-постах

Проект реалізовано в Дніпропетровській та Донецькій областях.

Мета проекту: побудова системи відеоспостереження для забезпечення безпеки, протидії військовим, терористичним та іншим загрозам в будь-якому місці, а також подальшої обробки та аналізу інформації відповідними державними структурами. Система дозволяє гнучку інтеграцію з різноманітними модулями аналізу. зокрема з програмним модулем розпізнавання автомобільних державних номерів. В майбутньому система буде містити закриту (захищену) телефонну мережу, систему оповіщення.

Станом на сьогодні, кількість блок-постів, що обладнані системою, складає 19.

Також даною системою обладнано 2 аеропорти:

– Аеропорт “Маріуполь” (21.05.2014 р.)

– Аеропорт “Дніпропетровськ” (28.08.2014 р.)

Документальний фільм “Битва за Дніпро”

 Це фільм про те, як Дніпропетровськ став форпостом для всієї країни, захистивши її від сепаратизму і ворогу. В ньому зібрана уся правда про ті події, яка відома небагатьом.

“Незвичайне явище, яке важко збагнути, – це феномен. Місто, чию природу ще будуть вивчати вчені, – це Дніпропетровськ. Його феномен у тому, що ніхто раніше не підозрював справжньої суті Дніпра. Його завжди мали за тихого пристосуванця. Поки історія не копнула глибше.

І зараз, приїхавши сюди, можна не помітити змін. Простір, Дніпро, звичний ритм.

Звідси посилали у космос ракети, тут народжували і відсилали в столицю вождів, президентів, прем’єрів. Тут ніхто не виголошував крамольних промов. Свою яскраву історію тут давно ніби закопали у підручники і не опиралися, коли цензори видирали з неї цілі глави їхньої особливої гордості. Трудяга Дніпро і сам не знав утисків: був слухняним і знав секрет виживання.

І тому, коли в країну увірвався ворог, він оторопів, почувши звідси слова: “Щойно ти з’явишся тут, Дніпро стрілятиме з кожного вікна”. Звідки це долинуло? Чому? Що сталося з тихим містом? Як сталося так, що Дніпро став містом, перед яким зупинилася війна, форпостом оборони?”

Творчий вечір Ади Роговцевої  “З тими, кого люблю…”

Благодійна організація “Фонд оборони країни” організувала 7 квітня 2015 року в єврейському культурному центрі “Менора” благодійний творчий вечір “З тими, кого люблю…”.

На сцені виступила відома актриса Ада Роговцева разом с Ахтемом Сейтаблаєвим, Катериною Степанковою та Світланою Орліченко. Почесними гостями на творчому вечорі були солдати АТО, волонтери і благодійники. Артисти подякували їм за ратний і тиловий подвиг.

Під час творчого вечора можна було побачити уривки з  вистав  “Будьте  як   вдома”,   “Схоже   на   щастя”, “Варшавська мелодія-2” і кадри з відомих стрічок, де були задіяні учасники творчого вечора.

Усі кошти від благодійного вечора “З тими, кого люблю…” були перераховані в “Фонд оборони країни” на придбання аптечок для українських бійців.

Міжнародна виставка і конференція “Волонтер Експо”

Благодійна організація “Фонд оборони країни” взяла участь у першій в Україні Міжнародній спеціалізованій виставці і конференції “Волонтер Експо”, що пройшла в Києві з 7 до 9 квітня 2015 року у виставковому центрі “АККО Інтернешнл”.

 Мета виставки – сприяти реструктуризації норм забезпечення Збройних Сил України та забезпеченню військових сучасними засобами індивідуального захисту, польового спорядження, амуніції та обмундирування.

 “Фонд оборони країни” презентував на виставці свої найбільш яскраві проекти: Командний центр ОК “Схід” (”Південь”), систему відеоспостереження та передачі даних на блок-постах, систему криптованого    мобільного зв’язку, безпілотники, курси з тактичної медицини за протоколом ТССС, а також мобільний причіп з телекомунікаційним обладнанням, що дозволяє екстренно розгорнути криптований мобільний зв’язок у будь-якому квадраті.

Представники фонду виступили на конференціях виставки з докладами на такі теми:

– “Матеріально-технічне забезпечення військових у зоні АТО”

– “Системи відеоспостереження і закритого цифрового зв’язку”

– “Навчання  з  тактичної  медицини.  Практика  та проблемні питання”.

Діяльність “Фонду”: медичний напрямок

 Тренінги з тактичної медицини та аптечки для бійців

З початком війни виникла гостра необхідність індивідуальних аптечок для бійців.

Однак, виготовити якісну аптечку виявилося недостатнім. Аптечка без тренінгу як нею користуватись – не має сенсу.

Так, було прийнято рішення видавати бійцям аптечки лише після проходження спеціального тренінгу.

В наслідок того, що Міністерство оборони так і не почало забезпечувати бійців аптечками, що дійсно можуть зберегти життя, а також через повну відсутність знань у солдатів про надання медичної допомоги на полі бою, “Фонд оборони країни” започаткував окремий проект по аптечках і тренінгах з тактичної медицини формату ТССС. На сьогодні це постійно діючий проект “тренінг+аптечка”.

Для довідки: Курс призначений військовим, міліцейським підрозділам, рятувальникам, працівникам служб невідкладної медичної допомоги, бажаючим оволодіти навичками протоколів ТССС (Tactical Combat Casualty Care).

Особливістю ТССС є первинна медична допомога на полі бою зусиллями самих бійців, евакуація в безпечну зону та підготовка до транспортування у лікарню.

Обличчям кампанії зі збору коштів на аптечки став відомий кримськотатарський режисер та актор Ахтем Сейтаблаєв. Були виготовлені друковані матеріали, борди та відеоролики з закликами жертвувати на такі необхідні речі.

 Для збору коштів для проекту постійно проводяться благодійні концерти, різноманітні акції та заходи.

Вартість аптечки складає приблизно 70 доларів. Але людське життя безцінне…

Допомогу  та забезпечення від «Фонду»  отримали такі медичні заклади:

– Дніпропетровський опіковий центр

– Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 2

– Дніпропетровська  обласна   клінічна   лікарня   імені І. І. Мечникова

– Дніпропетровська  міська клінічна лікарня №6

– Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 16

– Дніпропетровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги

– Тельманівський центр державної медико-санітарної допомоги (Донецька обл.)

– Курахівська міська лікарня

– Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова

– Дніпропетровський спеціалізований клінічний центр матері та дитини ім. проф. М. Ф. Руднєва

– Дніпропетровська обласна станція переливання крові

 

Діяльність “Фонду”: визволення полонених

Відділ пошуку пропалих безвісти та звільнення заручників здійснює роботу в декількох напрямках:

 – Збір інформації про пропалих безвісти, заручників та загиблих, формування загальної бази даних.

– Робота з родичами (консультації з пошуку, психологічна підтримка, консультація в екстрених ситуаціях (вимога викупу, вихід на зв’язок з “тією стороною”, шахрайство і т. п.).

– Пошукові роботи (виявлення місць перебування заручників, місць поховань військових на території, підконтрольній терористичним організаціям ДНР та ЛНР).

–  Ведення переговорів із звільнення заручників та проведення операцій з обміну полоненими і вивіз звільнених та загиблих з непідконтрольних Україні територій.

 На сьогодні відділ тісно співпрацює з групою з обміну заручників “Патріот”, а також із групами з вивозу загиблих з територій, підконтрольних терористичним організаціям ДНР та ЛНР.

 На кінець травня 2015 року база нараховує 2083 особи (число без урахування загиблих), з них 871 особу звільнено з полону. 537 осіб в полоні та 675 зниклих безвісти. За останній місяць було проведено дві операції зі звільнення заручників: додому повернулися 5 осіб.

Діяльність “Фонду”: волонтери.

“Фонд оборони країни” тісно співпрацює з великим числом окремих волонтерів. Раз на тиждень в приміщенні “Фонду” проходять наради з волонтерами із загальних питань і раз на тиждень – з питань медицини. На наради також запрошуються представники військового командування з різних частин та ОК “Схід” (”Південь”), до яких виникають питання у волонтерів і “Фонду”.

Усім волонтерам, що співпрацюють з “Фондом оборони    країни”,    видані     відповідні     посвідчення “Фонду”. Волонтери надають оперативну та об’єктивну інформацію стосовно ситуації на передовій, в частинах та медичних закладах.

Запити на придбання необхідного матеріального забезпечення опрацьовуються працівниками “Фонду”, після чого “Фонд” придбає все необхідне та передає тим, хто потребує, з відповідною документацією і звітністю.