Чи готова держава втілювати в життя волонтерські проекти?

“11 червня 2015 року “Фонд Оборони Країни” провів  презентацію одного з найбільш важливих і масштабних проектів “Пересувна казарма”.

Конструкція розроблена та впроваджена в рамках спільного проекту з компанією-виробником “Нью АРК” і представляє собою мобільний модуль-трансформер, який розгортається  військовими  швидко в комфортабельні польові бази в будь-якому місці, включаючи зону бойових дій.

При транспортуванні модуль представляє собою стандартний 40-футовий контейнер, площа якого при розгортанні збільшується до 65-80 м². Час необхідний для розгортання – 90 хвилин” – підкреслює експерт з питань національної безпеки та державного будівництва Павло Хазан.

 

“Після презентації в Дніпропетровську для національних та регіональніх ЗМІ, ми привезли цей чудовий будиночок на одну із виставок воєнпрому до Києва, де протягом кількох днів він збирав оплески українських, американських, шведських, польських та канадських військових, дипломатів та волонтерів. Це будинок зроблений відповідно до зелених технологій, дозволяє суттєво зберігати тепло та електроенергію, має систему рекуперції, LED-освітлення та безліч інших модернових систем.

Вже більше 6 місяців цей будинок  знаходиться на подвір’ї командування штабу сухопутних військ України на вул. Дегтярівській 19 у Києві.

 

Проект було реалізовано завдяки спонсорам “Фонду”, на нього було витрачено 3,5 млн гривень (вартість трьох таких модулів). Жодної копійки з державних джерел ми на це не отримали!

І тепер головне питання: чому керівництво Міноборони  досі не знайшло часу, аби взяти вже готовий розроблений Проект, сучасний, екологічний, ефективний та не дорогий і впровадити його в українську армію?

 

Я впевнений, що бійців 53 бригади, яка знаходиться в Широкому Лані, такі умови повністю б задовольнили. Треба витрачати державний бюджет ефективно і дбати про наших солдатів, як дбає про своїх вояків уряд Ізраїлю чи Великої Британії.

Широкий Лан став відомим через активну позицію військових.
А скільки ще таких місць, де українські солдати та офіцери знаходяться в нелюдських умовах? При цьому армія продовжує витрачати чималі гроші на капітальне будівництво та фортифікаційні споруди, які потім ніхто не використовує.

Ми готові надати всі необхідні документи для впровадження цього проекту на державному рівні. Але хочу знову зазначити, що питання оборони країни – це пряма функція Уряду та урядових установ, а не благодійних фондів та волонтерів” – переконаний Павло Хазан.