Закритий зв’язок

Забезпечення бійців ЗСУ, добровольчих підрозділів, силових структур, сучасними, захищеними засобами зв’язку – один  з  важливих  напрямків  роботи  “Фонду оборони країни”.  На базі фонду створено Окремий підрозділ спецзв’язку (ОПСЗ) .

Основні завдання підрозділу:

– Надання послуг захищеного  стільникового зв’язку стандарту CDMA з додатковим  криптуванням, на базі обладнання компанії “Телесистеми України” (PeopleNet), забезпечення необхідною кількістю терміналів, підключення до мережі, адміністрування.

– Розгортання у зоні АТО та на суміжних територіях мережі стаціонарних та рухомих ретрансляторів стандарту DigitalMobileRadio (DMR), що дозволяє використовувати всі можливості цифрового зв’язку: шифрування,    контроль     розташування    терміналів (радіостанцій) та фіксацію всієї інформації, надає оперативний зв’язок від керівництва до рядового бійця.

– Забезпечення командного складу та рядових бійців стаціонарними та портативними радіостанціями.

– Інтегрування сучасних цифрових засобів зв’язку з існуючими системами, що використовуються у задіяній в АТО військовій техніці.

– Розробка та розгортання системи відеоспостереження і контролю блокпостів, об’єднання та обробка інформації на базі загального командного центру.

Протягом року захищеним зв’язком стандарту CDMA забезпечено понад 5000 абонентів: Збройні Сили України  (3500), Національна Гвардія України (500), МВС України (300), Прикордонна Служба України (300), МНС України (150), СБУ (100), волонтери, громадські організації (500).

Загальний обсяг послуг проекту – понад 6000 год. зв’язку, понад 1,5 млн Мб інформації.